Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Żele antybakteryjne, płyny, maseczki prosto z maszyny

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    23.04.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Maseczkomat przy gostyńskiej Gostyń. Maseczkomat przy gostyńskiej "dwójce" fot. Z. Pacanowski

- W Gostyniu widzę dwie takie maszyny z maseczkami, zastanawiamy się gdzie one mają stanąć - mówił jeszcze tydzień temu właściciel firmy, która w powiecie gostyńskim rozpoczęła stawianie maseczkomatów. Firma jest zainteresowana ich zainstalowaniem również w innych miejscowościach, chociażby w Krobi.

Dziś stanął pierwszy maseczkomat w naszym mieście. Zamontowano go przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu (do hali sportowej), na rogu ul. Wrocławskiej i Sądowej.

W maszynie znajdują się płyny dezynfekujące, maseczki w najróżniejszych rozmiarach (od dziecięcych po bardzo duże dla dorosłych), a także rękawiczki ochronne nitrylowe. Maseczkę czy rękawiczki „dostaniemy” po wrzuceniu odpowiedniej kwoty do maszyny. Nie jest tanio - maseczki ochronne wielokrotnego użytku kosztują 10 zł za sztukę, ale za maskę wielokrotnego użytku z filtrem i kompletem dodatkowych filtrów w opakowaniu zapłacimy już 25 zł. Rękawiczki nitrylowe czy ochronne TPE kosztują 3 zł za parę (w różnych rozmiarach). Antybakteryjny żel do rąk dostaniemy za 15 zł, a płyn dezynfekujący za 10 zł za buteleczkę 100 ml. Za to duża butelka żelu kosztuje 35 zł.

W maszynie znajdują się też słodkie batony oraz napoje.

Gdzie firma postawi kolejny maseczkomat w Gostyniu? Tego na razie nie wiemy.

- Robimy rozeznanie, sprawdzamy miejsca, gdzie jest duży przepływ ludzi - mówi właściciel firmy.

Podobne maszyny stoją już w Jarocinie, Dobrzycy czy Turku. Obecnie trwają negocjacje z urzędem miejskim w Krobi, co do miejsca ustawienia maszyny w tamtej miejscowości.

 

Więcej w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obserwujący
  5 miesięcy temu 6
  Postawcie na "plantach" dzisiaj około godziny 17 ludzi jeden na drugim
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  5 miesięcy temu ocena: 100%  5
  i co drodzy komentujący? Para rękawiczek za 3 zł na jeden raz, buteleczka 100ml płynu za 10 zł. I cisza. Jak litr (1000ml) płynu na orlenie kosztuje kilkanaście złoty, a test na covid 500 to wielkie halo. A tu cisza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kazik
  5 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Po prostu pelikanów łykających wszystko co im się wmówi kakao zatkało.
  ~ proszę wyjaśnić
  5 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Szkoła Podstawowa podlega chyba pod gminę i burmistrza. Urządzenie stanęło na terenie należącym do gminy Gostyń? Stanęło odpłatnie czy nieodpłatnie? Ile firma zapłaciła za wynajęcie miejsca? Czy gmina podpisała umowę z prywatnym przedsiębiorcą? 10 zł za maseczkę nie jest tanio i czegoś tu nie rozumiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nick
  5 miesięcy temu ocena: 33%  2
  Twoje dzieic chodzą do szkoły???? Zauważyłeś, że w szkole stoją maszyny z sokami, batonami??? I to nie tylko we tych należących do gminy... wcesniej pewnie sie nad tym nie zastanawiałeś, a to na takich samych zasadach
  ~ Majka
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  I biznes się kreci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji