Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Koronawirus. Wykonano ponad 11 tysięcy testów

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    26.04.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Gostynia raportuje, że w naszym powiecie objętych nadzorem epidemiologicznym mamy 6 mieszkańców, poddane kwarantannie są 72 osoby (w tym w przypadku 1 osoby to decyzja PPIS, 71 osób przechodzi obowiązkową kwarantannę). Żaden z mieszkańców nie przebywa w szpitalu zakaźnym. W pozostałych statystykach nic się nie zmieniło: 9 przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi (1 osoba w izolatorium, 1 osoba przebywa w miejscu wyznaczonym w Krotoszynie), w tym 2 osoby zmarły.

Wczoraj okazało się, że dotychczas 4 osoby wyzdrowiały - CZYTAJ TUTAJ.

WIELKOPOLSKA

Jak informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, są kolejne przypadki zakażeń SARS-CoV-2 w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 41 nowych osób w regionie.

 

Z raportu wojewody wynika, że w ciągu doby wykonano 1018 testów.

Ministerstwo Zdrowia w swoim komunikacie podaje, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarła 70-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ostrowskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1307 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 76 osób zmarło.

POLSKA

Resort zdrowia informuje, że w kraju potwierdzono zakażenie koronawirusem u 11 395 osób, 526 pacjentów zmarło, a 2 265 osób już wyleczono.

W ciągu doby przybyły nam 122 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej właśnie z województwa wielkopolskiego (41), kolejne zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1).

Ministerstwo raportuje też o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Z informacji resortu zdrowia wynika, że w Polsce, w ciągu doby wykonano ponad 11,6 tysięcy testów na koronawirusa.

[AKTUALIZACJA godz. 23.00]

Po południu biuro prasowe wojewody poinformowało  o kolejnym przypadku zakażenia w Wielkopolsce. Wynik testu na obecność koronawirusa potwierdził zakażenie u mieszkanki powiatu leszczyńskiego. To 34-letnia kobieta, która z uwagi na swój stan zdrowia nie musiała zostać poddana hospitalizacji.
Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł 86-letni mężczyzna, mieszkaniec  powiatu ostrowskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1307 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 77 osób zmarło, a 174 zostało wyleczonych.

Na terenie województwa wielkopolskiego w niedzielę, 26 kwietnia z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem:

- Hospitalizowanych jest ogółem 295 osób;
- Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 8719 osób;
- Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 559 osób;


+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!