Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Koronawirus. Przy gostyńskim szpitalu wykonywane są testy

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    22.04.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock

W Gostyniu klienci indywidualni mogą już poddać się badaniom na obecność wirusa SAR S-CoV-2. Usługi odbywają się w szpitalu w Gostyniu, dokładnie na parkingu po byłym PKS. Badania przeprowadzane są w dwóch formach - stacjonarnej oraz „z dojazdem do domu”. Koszt od 590 zł do 690 zł.

Pobieranie wymazów odbywa się w formie drive-thru. Oznacza to, że podczas badania pacjent pozostaje cały czas w swoim samochodzie ograniczając do minimum kontakty międzyludzkie. Ale usługa może także być wykonania dla osób niezmotoryzowanych. Wymazy do testów na obecność koronawirusa przy badaniach stacjonarnych pobierane są od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 10.30. Ta forma jest tańsza - kosztuje 590 zł.

Z kolei droższe są testy wyjazdowe (690 zł) - dla mieszkańców powiatu gostyńskiego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godz. 13.00-18.00. Laboratorium deklaruje, że w ciągu 48 godzin poddający się badaniom powinni otrzymać wynik testów. Póki co - ze względów organizacyjno-technicznych - wymazy pobierane są w ambulansie na terenie szpitala - przy budynkach administracji (wjazd na teren szpitala drogą wewnętrzną - od parkingu przy ul. Przy Dworcu). W połowie przyszłego tygodnia mają się tam pojawić namioty.

POWIAT GOSTYŃSKI w statystykach

Jeśli spojrzymy na statystyki, w powiecie gostyńskim sytuacja związana z transmisją koronawirusa nie jest zła. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6 mieszkańców Poddanych kwarantannie mamy 191 osób ( wszystkie przypadki to kwarantanna obowiązkowa). Żaden z mieszkańców nie przebywa w szpitalu zakaźnym.

Pozostałe dane nie zmieniły się:

 mamy 9 osób, u których laboratoryjnie potwierdzono zakażenie koronawirusem (w tym 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba w izolatorium, 1 osoba przebywa w miejscu wyznaczonym w Krotoszynie). Z tej grupy zmarły 2 osoby. Jednocześnie wyzdrowiało 2 mieszkańców powiatu gostyńskiego.

WIELKOPOLSKA

W Wielkopolsce w środę, 22 kwietnia wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły 18 przypadków zakażenia koronawirusem.


Z danych, jakie prezentuje komunikat Ministerstwa Zdrowia wynika, że w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej zmarło dziś 5 osób: 90-letnia kobieta z Kalisza, 63-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 65-letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego, 66-letni mężczyzna z powiatu konińskiego oraz 90-letnia kobieta, mieszkanka Kalisza.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1099 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 66 osób zmarło, a 102 wyzdrowiały. Na terenie województwa wielkopolskiego 22 kwietnia z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem:

- hospitalizowanych jest ogółem 231 osób;
- poddanych izolacji lub kwarantannie są 11 tysięcy 803 osoby;
- objętych nadzorem epidemiologicznym są aktualnie 1033 osoby;

POLSKA

Aktualna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła 10 169, z tego 426 osób zmarło.

Dziś resort zdrowia łącznie poinformował o 313 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i 22 zgonach.

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bubel
5 miesięcy temu 12
To jest jedna wielka śćiema ten koronowirus
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
5 miesięcy temu 11
Gmina Pogorzela też rozdawała mieszkańcom maseczki. Wprawdzie takie byleco, ale za darmo, zielone.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
Czyli starosta za swoje wybudowal ten szpital ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacjent
5 miesięcy temu ocena: 100%  9
- Najlepszym testem jest test molekularny, ponieważ wszystkie inne testy mogą dawać wynik fałszywie ujemny bądź wynik fałszywie dodatni (..). Ujemny wynik bądź wynik wątpliwy i tak jest wskazaniem do wykonania testu molekularnego. W tej chwili szybkie testy są badane klinicznie i wkrótce będą wydane rekomendacje, jak i w jakich warunkach je stosować - mówi ekspert.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
Po co mam robić ten test jak się dobrze czuję, zrobię np dziś test, dostanę wynik za dwa dni, a w ciągu tych dwóch dni zarażę się od kogoś np w sklepie. Wynik wyjdzie, że nie mam, a za dwa dni albo trzy dni zacznę kaszleć i dusić się i co kasa w błoto. Testy powinno się robić jak się ma jakieś objawy, ale wtedy to szpital je wykonuje, za pieniądze z podatków, które całe życie płacisz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amber
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
Proponuję testy na inteligencję za minimum 5 tysi! żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POlak
5 miesięcy temu ocena: 43%  6
Tak TAk idziesz na TEST i uwaga dodatni no to cie wezma do szpitala zrobia z toba co chca , eksperymentalne lekarstwa itp a na końcu okaże sie że test jednak sfałszował wynik i byłs zdrowy :) nie dzięku PiS PO jedno zło .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój nick
5 miesięcy temu ocena: 50%  5
I oczywiście pan starosta nabrał wody w usta. Po tysiącu nudnawych filmików nagle nie ma nic do powiedzenia. Jeśli to taka świetna oferta to może pan starosta opłaci teraz cotygodniowe badania medyków , pracowników DPS, czy służb powiatowych. W końcu mówił że takie badania są potrzebne. Teraz można je wykonać na parkingu pod szpitalem. Za jedyne 590. Jak za darmo. I jeszcze szpital zarobi, same korzyści.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
5 miesięcy temu ocena: 58%  4
Co masz do Starosty? Wybudował nowy szpital za 5 milionów. Będziesz się tam leczył za darmo. Testy są dla tych, którzy mają ochotę je zrobić komercyjnie. Jak będziesz chory zrobią ci je również za darmo. Więc po co te ohydne ataki? Filmy Starosty z ważnymi informacjami. Jak cię nudzą nie oglądaj.
~ Wow
5 miesięcy temu ocena: 53%  3
No brawo. Biznes sobie wymyślili . 700 zł za badanie? Ile idzie do szpitala ? Złotówki już nie dam na taki szpital . Znaleźli się byznesmeny co na wirusie chcą kasę trzepać. Dodam też że dzisiaj podano ze NFZ wycenił wartość testów za które płacą na 280 zł. A tu co żniwa ? Publiczny szpital i bezpłatna służba zdrowia. Po gostynsku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też Ania
5 miesięcy temu ocena: 50%  2
Też mam na imię Ania,więc poczułam się wywołana do tablicy. Czy pan pisze o cenie badania pod Tesco w Poznaniu? Tam faktycznie taka cena obowiązuje i nie ja ją ustalałam. Po prostu uważam,że gdy ktoś wyrzuca prawie 600 złotych na mobilne badanie bez powodu , to stać go też na dojazd pod Tesco do Poznania ,gdzie jest anonimowy i nie musi ostentacyjnie plantami iść do tego cudownego miejsca w Gostyniu.
~ Wow
5 miesięcy temu ocena: 70%  1
Badanie 590 zł czyli tyle co w Poznaniu. Pani Aniu, niech Pani już przestanie te głupoty wszędzie wypisywać. Nikt do badań na siłę przecież nie zmusza.