Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Koronawirus. Nie ma żadnej osoby chorej na Covid-19?

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    1.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

- Na chwilę obecną sytuacja epidemiologiczna może być określona, jako stabilna - poinformował Robert Marcinkowski, starosta powiatu gostyńskiego. Od kilkunastu dni nie mamy nowego przypadku zakażenia koronawirusem, żaden z mieszkańców nie jest hospitalizowany z powodu choroby Covid-19

POWIAT GOSTYŃSKI
88 osób z powiatu gostyńskiego przebywa w kwarantannie (wczoraj było 99). Są to ci mieszkańcy, którzy powrócili z zagranicy, członkowie ich rodzin, współzamieszkujący. Nie ma w kwarantannie żadnej osoby skierowanej przez PPIS, czyli takiej, która mogłaby mieć kontakt z osobą zakażoną. 6 osób od pewnego czasu objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Jeszcze wczoraj gostyński sanepid raportował o 1 osobie z naszego powiatu, zakażonej koronaworusem, co zostało potwierdzone laboratoryjnie. Dziś starosta Marcinkowski poinformował, że mamy kolejnego ozdrowieńca, jest to 6 mieszkaniec.

Wiele wskazuje na to, że ta osoba nie będzie ujęta w statystykach powiatu gostyńskiego, gdyż przebywała ostatnim czasie „w miejscu wyznaczonym w Krotoszynie”.

- Tam właśnie stwierdzono, że pokonała kronawirusa i została uznana za osobę zdrową - powiedział Robert Marcinkowski.

WIELKOPOLSKA

Wczoraj wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem w sumie u 26 osób w regionie.Z komunikatu ministerstwa zdrowia wynika, że z powodu Covid-19 30 kwietnia zmarły 2 osoby - mieszkańcy Kalisza: w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy zmarł 93-letni mężczyzna, a w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej zmarła 86-letnia kobieta.

Biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, w raporcie z 30 kwietnia informuje, że w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1441 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 87 osób zmarło, a 278 zostało wyleczonych.

Z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem:

- hospitalizowanych jest ogółem 287 osób;
- poddanych izolacji lub kwarantannie jest 9419 osób;
- objętych nadzorem epidemiologicznym są aktualnie 404 osoby;

[AKTRUALIZACJA godz. 13.45]

POWIAT GOSTYŃSKI

Zgodnie z raportem gostynskiego sanepidu z 1 maja, w naszym powiecie mamy 6 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, poddanych kwarantannie jest 97 mieszkanców - dla wszystkich to obowiązkowa kwarantanna. Żadnen z mieszkańców nie przebywa w szpitalu z powodu zakazenia koronawirusem.
 

WIELKOPOLSKA

Jak podaje biuro prasowe wojewódy wielkopolskiego, 1 maja wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie u 2 kolejnych osób w wojewodztwie. Są to mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego: kobieta w wieku 39 lat i mężczyzna w wieku 48 lat. Obydowje przebywają w izolacji domowej.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1443 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 87 osób zmarło, a 278 zostało wyleczonych.

POLSKA

1 maja po południu resort zdrowia poinformował o 228 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Są to mieszkańcy województw: śląskiego (141), łódzkiego (18), dolnośląskiego (17), małopolskiego (16), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4),wielkopolskiego (2).
.
Ministerstwo Zdrowia przekazało także, że wyniku choroby wywołanej COVID-10 w ciągu doby zmarło 7 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Zgierz, 63-M, 62-M Łódź, 85-M Gliwice, 55-M Rybnik, 86-M Gdańsk, 76-K Łomża. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Łącznie do tej pory testy potwierdziły w Polsce 13 tys. 105 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu koronawirusa w kraju zmarło 651 osób. Wyzdrowiało prawie 3 491 zakażonych.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sąsiadka
5 miesięcy temu ocena: 67%  11
Po tym weekendzie majowym musi wzrosnąć liczba chorych!! Sama widzę jak w mojej okolicy w Borku Wlkp na ulicy Słowackiego 6 bawi się rodzina przy grillu i choć zakaz przemieszczania się dalej obowiązuje to dzieci z różnych stron Polski przyjechały na majówkę i nie wiadomo kiedy odjadą.... Powinno się karać takich za stworzenie zagrożenia dla sąsiadów !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wit
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
@Sąsiadka: Zgłosiłaś to gdzieś czy tylko zanieczyszczasz przestrzeń w internecie tymi swoimi bździnami?
~ bob
5 miesięcy temu ocena: 75%  9
Wyluzuj kobieto.Dzieci do sąsiadów z Krotoszyna czy z Gniezna przyjechały?Co Ty kur...wa matką nie jestes? Nie rozumiesz jak matka tęskni za dziecmi?.Nie Laz do nich to nie bedzie zagrozenia dla sąsiadów.Ludzie ze Słowackiego..wspólczuje takiej sąsiadki.Jej teraz chyba wszyscy zrozumielismy dlaczego w czasie róznych zawieruch było tyle donosicieli.
~ Borkowianin
5 miesięcy temu ocena: 33%  8
Powiem ci sąsiadka, chyba za czasów komuny współpracowałaś z "nimi". Tfu donosicielka jestes
~ hm
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
Czyli 1/3 osób u których wykryto korona......... zmarła.Wysoka umieralność w naszym powiecie. Ozdrowiencom zdrowia i spokoju.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak
5 miesięcy temu ocena: 75%  6
Koronawirus. Nie ma żadnej osoby chorej na Covid-19? Skąd ta pewność? Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku, a to ogromna różnica. Powołujecie się na występ starosty, który powiedział coś czego na pewno nie wie? Różnica jest taka, że on jest politykiem a wy to media, więc nie możecie powtarzać nieprawdziwych informacji. Chyba, że jest wam wszystko jedno. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
5 miesięcy temu ocena: 67%  5
Ludzie przestają współpracować. Chodzą sobie jakby wszystko się skończyło bez masek, albo ze spuszczonymi maskami. Na mieście już ich coraz więcej, nie wszyscy przestrzegają odległości. Teraz jeszcze jak weszła możliwość dla niektórych nienoszenia rękawiczek to znajdzie się więcej takich "którzy nie muszą" gdzie kontrole? Patrole powinny jeździć nie oznakowane i zatrzymywać tych, którzy nie stosują się do zasad na terenie publicznym nakładając im sporą grzywnę na przyszłość. Szanujmy siebie i swoje zdrowie, nie bagatelizujmy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Niestety mieszkanka masz rację. Też to obserwuję. Maski na brodzie zamiast na twarzy. W sklepie jeden pcha się na drugiego. A policji i straży miejskiej brak. A nie , są, czasem przemkną samochodem i znów ich nie ma.
~ Obserwator
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Niedawno w statystykach było podane, że 9 osób jest chorych. 6 wyzdrowialo, 2 osoby zmarły, to gdzie ta osoba dziewiąta?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
5 miesięcy temu 2
Wyjasnialiśmy to wiele razy na gostynska.pl, np. TUTAJ http://www.gostynska.pl/artykuly/starsza-kobieta-zmarla-koronawirus-nie-byl-bezposr,111775.htm Zmarła, ale uznano, ze bezpośrednią przyczyną jej smierci nie był koronawirus. Zachęcamy obserwatora do śledzenia naszego portalu. Pozdrawiamy majowo
~ xyz
5 miesięcy temu 1
też zmarła tylko uznano jej za ofiare koronawirusa a choroby współistniejące