Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Koronawirus. Kolejny ozdrowieniec. W kwarantannie poniżej stu osób

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    25.04.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

W naszym województwie, jak informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, mamy 139 osób, które pokonały koronawirusa. W grupie ozdrowieńców są kolejni ozdrowieńcy z powiatu gostyńskiego. 

Pierwsza osoba, która dzielnie walczyła z groźnym wirusem SARS-CoV-2 była 38-letnia mieszkanka z gminy Gostyń, pacjentka „zero” z naszego powiatu. W piątek, tydzień temu opuściła szpital zakaźny w Poznaniu. Po kilku dniach usłyszeliśmy, że - po skutecznej kwarantannie - wyzdrowiał kolejny zakażony z gm. Piaski (miał kontakt z pierwszą zakażoną).

Dziś rano starosta powiatu gostyńskiego Robert Marcinkowski raportował o kolejnej osobie, która wyzdrowiała w ciągu tygodnia. Zapewniał też, że nie ma żadnego nowego potwierdzonego przypadku zakażenia wśród mieszkańców naszego o powiatu, żaden z mieszkańców nie przebywa też w szpitalu zakaźnym.

Po południu sanepid poinformował o czwartej osobie z naszego powiatu, która wyzdrowiała od wczoraj.

Liczba osób, które są w kwarantannie spadła poniżej 100 i obecnie jest to 81 osób (jeszcze wczoraj poddanych kwarantannie było 113 osób - w tym 1 osoba, wobec której decyzję administracyjna wydał PPIS, a 112 osób objęto obowiązkową kwarantanną. Za to 6 mieszkańców objętych jest nadzorem epidemiologicznym i to od wczoraj się nie zmieniło.

WIELKOPOLSKA

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły w Wielkopolsce zakażenie u kolejnych 30 osób (wczoraj w województwie zachorowało w sumie 70 nowych osób, a w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarło 4 pacjentów: 78-letni i 70-letni mężczyźni z Kalisza, 82-letni mieszkaniec pow. krotoszyńskiego, 86-letni mężczyzna z pow. pleszewskiego.).Jednocześnie z informacji w komunikacie Ministerstwa Zdrowia wynika, że dziś w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarła 82-letnia kobieta, mieszkanka Kalisza. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1266 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 73 osoby zmarły, a 139 wyzdrowiało.

Zgodnie z wczorajszym komunikatem, na terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem:
- hospitalizowanych jest ogółem 286 osób;
- poddanych izolacji lub kwarantannie jest 9695 osób,
- objętych nadzorem epidemiologicznym są aktualnie 643 osoby;

Powiat kolski i międzychodzki nadal bez zachorowań. A w powiecie kaliskim i samym Kaliszu w sumie liczba osób zakażonych dobiega 400. Panuje tam gorsza sytaucja niż w pow. krotoszyńskim.

POLSKA

W Polsce od rana mamy 175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (52), dolnośląskiego (34), wielkopolskiego (30), małopolskiego (18), pomorskiego (17),
zachodniopomorskiego (7), opolskiego (7), lubelskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3).

Ministerstwo zdrowia informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Poznań, 71-K Racibórz, 53-K, 90-M Tychy, 74-M Kraków. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju przekroczyła 11 tysięcy i wynosi 11 067 osób, w tym 499 zmarło.

[AKTUALIZACJA godz. 14.00]

POWIAT GOSTYŃSKI

Zgodnie z tym, co raportuje gostyński sanepid po południu, w powiecie objętych nadzorem epidemiologicznym jest 6 osób.
Jeśli chodzi o poddanych kwarantannie mamy 85 mieszkańców ( w tym 1 osoba - decyzja PPIS, 84 osoby - obowiązkowa kwarantanna).

Wciąż bez osób hospotalizowanych i nowych osób z koronawirusem - przypadki zakażenia potwierdzone laboratoryjnie jak dotąd 9 osób (w tym 1 osoba w izolacji domowej,  1 osoba w izolatorium, 1 osoba przebywa w miejscu wyznaczonym w Krotoszynie). Mamy 2 zgony, również 2 osoby wyzdrowiały.

[AKTUALIZACJA godz. 21.00]

WIELKOPOLSKA

Na terenie województwa wielkopolskiego 25 kwietnia z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem:

Hospitalizowanych jest ogółem 300 osób;
Poddanych izolacji lub kwarantannie są 8792 osoby;
Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 586 osób.
Objętych nadzorem epidemiologicznym - 6 osób;

Ponadto Ministerstwo Zdrowia raportuje, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł  57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 77-letnia mieszkanka Konina.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1266 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 75  osób zmarło, a 167 wyzdrowiało.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Każdego z nas mogło to spotkać
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Haloo chamy Gdzie jesteście Wy którzy tak jechali po 1 osobie zarazonej w naszym powiecie ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozytyw
5 miesięcy temu 1
idzie ku lepszemu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji